فروش آنتی اسکالانت آویستا 

Anti scalant

شرکت جهان آب به عنوان وارد کننده موادهای شیمیایی میباشد که یکی از این واردات شامل انتی اسکالانت های آویستا ۵۰۰۰ و آویستا ۵۱۰۰ و آویستا ۵۳۰۰ می باشد.

جهت اطلاعات بیشترآنتی اسکالانت آویستا و دریافت کاتالوگ آویستا تماس حاصل فرمایید 

حمیدرضا صالحی

۰۲۶۳۴۳۰۳۶۴۸

۰۹۱۲۴۲۴۴۴۳۴

۰۹۳۵۲۵۹۹۹۵۹

کلمات مرتبط با فروش انتی اسکالانت اویستا :

فروش آویستا ۵۳۰۰ , قیمت آویستا ۵۱۰۰ , فروش ویژه انتی اسکالانت اویستا ۵۰۰۰ , Avista 5300 و Avista 5100 و Avista 5000

آنتی اسکالانت آویستا و ویژگی های منحصر به فرد آن

دستگاه‌های تصفیه آب آشامیدنی، به‌مرور زمان دچار گرفتگی رسوب و ته‌نشین شدن مواد معدنی و سایر مواد سنگین ازاین‌دست می‌شوند. این روند موجب کاهش کارایی دستگاه شده و به‌خصوص کیفیت آب شیرین را پایین می‌آورد. به‌طوری‌که عمر دستگاه کم شده و موجب صدمه فنی به سیستم می‌شود. جهت جلوگیری از چنین رخدادی، می‌توان از موادی به نام آنتی اسکالانت آویستا (Antiscalant Avista) بهره برده و برای پاک‌سازی لوله‌ها اقدام نمود.

به‌طورکلی این ماده، حلالی است قوی که برای پاک‌سازی درون اتصالات و لوله‌ها استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی راهکارهای رفع رسوب‌های انباشته شده با استفاده از آنتی اسکالانت پرداخته و با کاربردهای این ماده شیمیایی آشنا شویم.

معرفی آنتی اسکالانت Avista

آنتی اسکالانت سیالی مایع مانند است که به‌صورت حرارتی عمل می‌کند. این مایع را به داخل دستگاه‌های تصفیه افزوده و با انجام اقداماتی، شرایط پاک‌سازی کامل دستگاه و لوله­های آن را ایجاد می‌کنند. در واقع، با استفاده از آنتی اسکالانت‌ها، از خوردگی لوله‌های تصفیه جلوگیری می‌شود. علاوه‌برآن از اتصالات، محافظت شده و موادی همچون سولفات کلسیم یا منیزیم از داخل آن‌ها زدوده می‌شود. همین امر به پاک‌سازی دستگاه‌های آب شیرین کمک کرده و مانع از کاهش کیفیت آب تولیدی، عمر دستگاه و آسیب به سطح لوله‌ها می‌شود.

آنتی اسکالانت آویستا از سری آنتی اسکالانت­های پرکاربردی است که مانع از نشست رسوبات نمکی با حلالیت پایین شده و سطوح غشای آب‌شیرین‌کن را پاک می‌کند. پدیده اسکالینگ که در اثر جمع‌شدن مقدار بالای رسوبات ایجاد می‌شود، به‌سختی از سطوح لوله و اتصالات پاک شده و تنها راه رهایی از آن‌ها به‌کارگیری حلالی است که بتواند چربی‌های قدیمی و رسوبات چسبنده را جدا کند. آویستا محصولی منحصربه‌فرد در این زمینه تولید کرده است که به‌مرورزمان توانایی پاک‌سازی را داشته و تمامی غشاهای داخلی را تمیز می‌کنند.

C:\Users\user\Desktop\job\GradeDesignCompany\MEHR 1400\Avista anti-scalant\2.jpg

آنتی اسکالانت از برند آویستا، قوی‌ترین حلال رسوبات

ویژگی‌های آنتی اسکالانت آویستا

با به‌کارگیری این ماده تمامی مواد غیر کریستالی، نرم و ریزدانه از داخل لوله‌های تصفیه جمع‌آوری‌شده و در ترکیبات اسیدی آن حل می‌شوند. این رسوبات که فولانت نامیده می‌شود با استفاده از آنتی اسکالانت­ها یا آنتی فولانت­ها از روی غشای اتصالات پاک شده و بهترین نتیجه را ایجاد می‌کنند.

از دیگر ویژگی‌های این آنتی اسکالانت، توانایی آن‌ها در جذب رسوبات ارگانیک مانند انواع میکروارگانیسم‌ها مانند باکتری‌ها، میکروب‌ها و چربی‌های ناشی از آن‌ها است. از سوی دیگر مواد غیر ارگانیک همچون کلیه نمک‌ها و مواد معدنی را نیز زدوده و دیوار لوله‌ها را کاملاً تمیز و ضدعفونی می‌کند.

دلایل به‌کارگیری آنتی اسکالانت Avista

لوله‌ها، اتصالات و غشای داخلی سیستم‌های تصفیه آب به‌خصوص آب شیرین، به سبب فیلتراسیون دچار انواع و اقسام رسوب می‌شوند. این ریزش رسوبات، نمک‌های معدنی و میکروارگانیسم‌های گوناگون موجود در آب باعث شده تا لایه‌ای قطور بر روی لوله باقی‌مانده و از گذر آب خالص و تصفیه شده جلوگیری کند. همچنین موجب پایین آمدن کیفیت آب تولیدی شده و بر درجه تصفیه آن اثر می‌گذارد. تمامی این عوامل موجب کاهش راندمان دستگاه شده و در طول زمان از عمر مفید آن می‌کاهد.

کاهش عمر دستگاه، ضررهای مالی قابل‌توجهی را ایجاد کرده و علاوه بر کیفیت کار، از لحاظ اقتصادی نیز جبران‌ناپذیر است. تمامی عوامل گفته شده باعث استفاده و به‌کارگیری مواد ضد رسوب می‌شوند. بهره‌گیری از این تجهیزات شیمیایی همچون آنتی اسکالانت­های آویستا موجبات افزایش کارایی دستگاه، کیفیت آب تصفیه‌شده، ماندگاری سیستم تصفیه و حفظ منابع مالی می‌شود. پس عاقلانه است که قبل از آسیب به سیستم‌های تصفیه کارخانجات و شرکت‌های عظیم، به رفع رسوبات مختلف پرداخته و از وقوع اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کنیم.

طرز کارکرد آنتی اسکالانت­های آویستا

آنتی اسکالانت آویستا محصولی باکیفیت بالا و تولید انگلیس است. این مایع حلال رسوبات بوده و در فرایند تصفیه آب به‌خصوص آب شیرین استفاده می‌شود. شرکت‌های واردکننده بسیاری در ایران هستند که اقدام به خرید و ورود این مواد کرده و در بالابردن کیفیت کار مؤثرند. با استفاده از این مدل آنتی اسکالانت کلیه رسوبات ارگانیک و غیر ارگانیک، سولفات کلسیم، چربی‌ها، باریم و سیلیکا پاک شده و غشای داخلی اتصالات به بهترین شکل تمیز می‌شوند.

آنتی اسکالانت­ها از نوع آویستا دارای ترکیباتی منحصربه‌فرد و بسیار تأثیرگذار هستند. این ترکیب به کنترل مواد آلی، معدنی و روغنی پرداخته و از تکنولوژی اسمز معکوس (Reverse Osmosis) بهره می‌برد. طرز کارکرد این مدل آنتی اسکالانت با تزریق درون لوله‌ها آغاز شده و به داخل فیلترهای ممبران نفوذ پیدا می‌کنند.

این ماده دارای بار منفی بوده و توانایی کریستال‌های بار مثبت را خواهد داشت، به‌گونه‌ای که کلیه رسوبات را به سمت خود می‌کشاند. این ماده سرعت تولید انواع رسوب را کاهش داده و به رشد مواد مضر پایان می‌دهد. بدین ترتیب از تجمع لایه‌های ضخیم کریستالی در داخل اتصالات ولوله‌ها کم شده و به‌تدریج ناپدید می‌شود.

میزان نیاز به تزریق آنتی اسکالانت آویستا

جهت رسوب زایی از انواع لوله‌ها، نیاز به تزریق میزان مشخصی از حلال است. جهت اندازه‌گیری مقدار استاندارد این ماده لازم است به المان‌های مختلفی همچون مقدار جریان آب گذری، حجم ورودی آب، نوع فیلتر، منبع آب و پی اچ (PH) آب توجه کرد.

علاوه‌برآن نحوه چینش فیلترها داخل دستگاه‌های تصفیه نیز مهم بوده و باید به آن دقت نمود. عموماً میزان تزریق آنتی اسکالانت آویستا به داخل دستگاه رنجی در حدود ۱ تا ۶ PPM است. امروزه برای تعیین مقدار دقیق مواد از نرم‌افزارهای تخصصی استفاده می‌شود تا خود ماده حلال نیز در غشای داخلی رسوب نکرده و موجب گرفتگی مضاعف داخل لوله‌ها نگردد.

C:\Users\user\Desktop\job\GradeDesignCompany\MEHR 1400\Avista anti-scalant\3.jpg

نحوه بسته بندی انواع آنتی اسکالانت آویستا

طبقه‌بندی‌ و انواع آنتی اسکالانت Avista

انواع آنتی اسکالانت آویستا جهت حل رسوبات موجود در لوله‌ها وجود دارد. هر یک از این مواد، حلالی مناسب برای یک نوع رسوب است. در واقع بسته به نوع مواد ته‌نشین شده در لوله‌ها، باید از آنتی اسکالانت مخصوص به آن بهره برد. این ماده دارای انواع مختلفی از قبیل VITEC 5000, VITEC 5100,VITEC 5300 بوده و به‌صورت تخصصی در مورد رسوبات مختلف استفاده می‌شوند.

رعایت نکات ایمنی

ازآنجایی‌که آنتی اسکالانت آویستا ماده‌ای سمی محسوب می‌شود، نگهداری از این مواد نیازمند رعایت پروتکل‌های خاص خود است. مهم‌ترین نکته در این مورد حفظ ایمنی و امنیت جانی کارگرانی است که با این ماده کار می‌کنند. حفاظت از چشم‌ها، پوست صورت و دست‌ها مهم بوده و نیازمند پوشیدن البسه ایمن است.

همچنین ظروف نگهداری از این مواد، باید از جنسی خاص بدون امکان خوردگی بوده و از کربن یا فلز نباشند. علاوه بر این، اسکالانت­ها باید دور از نور خورشید در جای خنک و خشک قرار گرفته و درعین‌حال از یخ‌زدگی به دور باشند. ازآنجایی‌که این مواد اسیدی هستند باید عایق‌بندی شوند.

نتیجه‌گیری

آنتی اسکالانت آویستا حلالی قوی جهت پاک‌سازی درون اتصالات، لوله‌ها و غشای داخلی آن‌ها است. این ماده که تولید کشور انگلستان است، کیفیتی فوق‌العاده در زمینه تمیزکردن دستگاه‌های تصفیه از انواع رسوبات معدنی، آلی و چربی داشته و بر افزایش کیفیت آب تولیدی نیز تأثیرگذار است.

شماره های تماس :

۰۲۶۳۴۳۰۳۶۴۸

۰۹۱۲۴۲۴۴۳۴

۰۹۳۵۲۵۹۹۹۵۹

۰۹۱۹۷۳۴۴۹۳۷