آنتی اسکالانت جنسیس

درباره آنتی اسکالانت جنسیس genesys چه می‌دانید؟

آنتی اسکالانت جنسیس از خانواده آنتی اسکالانت‌ها است.

این مواد شیمیایی و ضد رسوب هستند که به تصفیه و گندزدایی لوله‌های دستگاه‌های تصفیه آب کمک کرده و از بستن رسوب درون لوله‌های ممبران جلوگیری می‌کنند.

از آنجایی ‌که آب‌های تصفیه نشده مملو از املاح معدنی و نمک‌های خام هستند، به هنگام تصفیه موجب رسوب‌دهی درون لوله‌ها شده و به ‌مرور زمان منافذ را می‌بندند.

به همین علت پروسه تصفیه دچار کاهش راندمان و کیفیت کاری می‌شد. آنتی اسکالانت‌ها از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کرده و موجب افزایش طول عمر فیلترهای ممبران و دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن می‌شود.

C:\Users\user\Desktop\job\GradeDesignCompany\SHAHRIVAR 1400\Genital antiscalant\5.jpg

محلول حل‌کننده رسوب آب

آنتی اسکالانت جنسیس

آنتی اسکالانت جنسیس نمونه‌ای از آنتی اسکالانت‌های همه منظوره هستند که برای استفاده در سیستم‌های تصفیه فیلترینگ نانو و دستگاه‌های تصفیه اسمزی معکوس کاربرد دارند. این محصول حلال قوی شیمیایی بوده که در مقابل تجمع رسوبات حاصل از نمک و املاح معدنی مؤثر است. همچنین با جلوگیری از رسوب فلزاتی همچون آلومینیوم، آهن و منگنز، مانع از کاهش کیفیت فیلتراسیون ممبران شده و جلوی تعویض آن را می‌گیرد.

فواید آنتی اسکالانت جنسیس

با استفاده از این ماده ضد رسوب حجم قابل‌توجهی از رسوبات از نوع سولفات و کربنات حل شده و مانع از ته‌نشینی آن‌ها بر روی لوله‌ها می‌شود.

همچنین آنتی اسکالانت جنسیس به کنترل رسوبات فلزی ناشی از ته‌نشین شدن فلزهای آهن، آلومینیوم و منگنز کمک کرده و جلوی بسته شدن غشای لوله‌ها را توسط رسوبات سیلیکا می‌گیرد.

این ماده با انواع ممبران‌ها سازگار بوده و جهت پاک‌سازی آب‌های شور و آب دریا کاربردی است.

با استفاده از آنتی اسکالانت جنسیس نیاز به استفاده از این نوع ماده شیمیایی اندک بوده و نسبت به هم‌خانواده‌های خود تأثیر کمتری دارد. علاوه بر آن با استانداردهای بین‌المللی گندزدایی آب سازگار بوده و موجب کاهش کیفیت آن نمی‌شود. همچنین برای سلامتی آب آشامیدنی خطری ایجاد نمی‌کند.

با استفاده از این محلول طول لوله‌ها و فیلترهای ممبران افزایش پیدا کرده و دفعات مورد نیاز شستشوی آن کاهش می‌یابد و سوراخ‌های غشای آن دیرتر بسته می‌شوند.

فروش انواع آنتی اسکالانت های جنسیس

گالن‌های آنتی اسکالانت جنسیس

کاربرد آنتی اسکالانت جنسیس

مهم‌ترین کاربرد آنتی اسکالانت جنسیس توانایی آن در جلوگیری از ته‌نشینی رسوب‌های معدنی، فلزی و نمکی بر روی لوله‌های تصفیه آب است.

این ماده ساختاری حلال داشته و در برخورد با انواع رسوب واکنش نشان داده و آن‌ها را پاک می‌کند.

این ماده شیمیایی با پساب حاصل از گندزدایی آب از ممبران‌ها به ‌صورت اسمزی معکوس خارج می‌شود.

این محصول را برای افزایش کارایی و کاهش گرفتگی ممبران‌ها به کار برده و موجب افزایش راندمان عملیات تصفیه آب و فاضلاب می‌شوند.

آنتی اسکالانت جنسیس دارای شاخص کارایی بالایی بوده و در مقام مقایسه با سایر آنتی اسکالانت‌های هم‌رده خود، بازدهی بالایی را به نمایش می‌گذارد. این ماده با توجه به نوع کارکرد خود، هزینه‌های عملیاتی تصفیه آب و نگهداری و تعمیرات تجهیزات آن را کاهش می‌دهد.

C:\Users\user\Desktop\job\GradeDesignCompany\SHAHRIVAR 1400\Genital antiscalant\2.jpg

انبار آنتی اسکالانت 

کارکرد آنتی اسکالانت جنسیسgenesys

کارکرد آنتی اسکالانت جنسیس به ‌صورت کاملاً پیوسته بوده و با تنظیم مشخصی از مواد به درون دستگاه‌های تصفیه آب همچون دستگاه‌های اسمزی معکوس تزریق می‌گردد.

این میزان کارکرد ماده را می‌توان با توجه به نوع دستگاه و سیستم‌های هوشمند آن اندازه‌گیری کرده و منتقل نمود.

پس از تعیین میزان مورد نیاز با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی دستگاه، دوز مناسبی از ماده با میزان معینی از آب مخلوط شده و به‌عنوان ماده‌ای کاملاً کاربردی به داخل دوزینگ پمپ سیستم‌های گندزدایی آب تزریق می‌شود.

مشخصات آنتی اسکالانت جنسیس genesys

آنتی اسکالانت جنسیس از جمله حلال‌های شیمیایی با پایه فسفات غلظت‌دار بوده و موجب از بین رفتن کلیه رسوبات معدنی، نمکی و فلزی می‌گردد. این ماده مناسب استفاده در لوله‌های ممبران در فرایند تصفیه و گندزدایی آب آشامیدنی بوده و به افزایش طول عمر فیلتراسیون و راندمان کاری کمک می‌کند.

این ماده با کلیه رسوبات و آلاینده‌های مخلوط در آب پیوند خورده و تمامی آن‌ها را در خود حل می‌کند سپس با پساب ناشی از آن از چرخه سیستمی خارج می‌گردد.

این عملیات با تزریق دوز مشخصی از آنتی اسکالانت جنسیس به فرآیند انجام شده و به‌ صورت اتوماتیک با سنجش نرم‌افزاری به سیستم اسمز معکوس انجام می‌گیرد مقدار دوز ورودی به آب، طبق استاندارد تعیین شده و استفاده می‌گردد.

این ماده در بسته‌هایی با وزن‌های مختلف تولید و عرضه می‌گردد.

تنوع در بسته‌بندی از بسته‌های 25 کیلوگرمی شروع شده و به بسته‌های 230 و 1000 کیلویی می‌رسد.

جهت استفاده نیاز به ترکیب با میزان مشخصی از آب دارد.

استاندارد مصرف آنتی اسکالانت جنسیس genesys

میزان استاندارد مصرف آنتی اسکالانت جنسیس به عوامل گوناگونی همچون مقدار گذر جریان آب تصفیه نشده، میزان مواد معدنی و نمکی محلول در آب گندزدایی نشده، میزان ph آب، دمای مایع و جنس و نحوه قرارگیری فیلترها بستگی دارد. این فرآیند در سیستم‌های اسمز معکوس کاملاً بررسی و به‌تناسب آن ماده تزریق می‌گردد.

از آنجایی ‌که آنتی اسکالانت جنسیس genesys محلول در آب است، می‌بایست قبل از استفاده با مقدار معینی از آب خام مخلوط شده و رقیق گردد.

سپس وارد لوله‌های تصفیه شده و به رسوب‌زدایی فیلترها و غشاهای لوله‌ای بپردازدو به‌ طور معمول میزان تزریق در

محدوده 0.5 تا 1 ppm قرار گرفته و آب مخلوط با آن باید کمتر از 5 ppm باشد و این اندازه‌گیری‌ها باید به ‌صورت کاملاً

دقیق و توسط برنامه‌های هوشمند نصب شده بر روی سیستم محاسبه گردد تا دچار گرفتگی فیلترهای ممبران

نشود مدت زمان مصرف این ماده تا تاریخ انقضاء آن دو ساله است.

نتیجه‌گیری

آب‌های خام و تصفیه نشده مملو از املاح معدنی، نمک و فلزات است. این مواد در اثر فرایند تصفیه آب آشامیدنی، توسط فیلترهای ممبران ته‌نشین شده و در طول زمان غشاهای موجود بر روی لوله‌های تصفیه را می‌پوشانند.

آنتی اسکالانت جنسیس ماده‌ای شیمیایی و حلال است که با مخلوط شدن با آب خام، وارد لوله‌ها شده و به رسوب‌زدایی می‌پردازد و اندازه مورداستفاده از این ماده کاملاً سیستماتیک اندازه‌گیری شده و برحسب میزان آب موجود در مخزن تزریق می‌گردد.

تلفن های تماس : 

حمیدرضا صالحی

026-34303648

0912-4244434

0935-2599959

0919-7344937

 

 

جنسیس LF