فروش کلر

در جهان امروز استفاده از کلر جهت ضدعفونی مایعات و فضاهای گوناگون مانند آب درون استخرها و حوض‌ها، امری بسیار رایج بوده و آگاهی از ویژگی‌های این ماده و بایدها و نبایدهای استفاده از آن بسیار ضروری است. خاصیت ضدعفونی بالای این ماده و سالم‌تر بودنش نسبت به مواد پاک‌کننده دیگر، باعث شده تا شرکت‌های تولیدکننده انواع کلر مایع و جامد از فروش کلر سود کلانی ببرند. اما مصرف‌کنندگان این ماده باید از میزان صحیح استفاده از آن و همچنین انتخاب نوع درست این ماده اطلاع کافی داشته باشند. ما در این مقاله به بررسی انواع کلر، خاصیت‌ها و قیمت آن‌ها خواهیم پرداخت.

معرفی عنصر کلر

کلر عنصر شماره 17 جدول تناوبی بوده و جزو گروه هالوژن‌ها محسوب می‌شود. نماد عنصری این ماده، Cl2 بوده و یک اکسیدکننده قوی محسوب می‌شود. خاصیت سفیدکنندگی بالای این ماده باعث شده تا در صنایع پاک‌کنندگی پارچه و ضدعفونی سازی استخرها و جکوزی‌ها، مصارف بالایی را به خود اختصاص دهد. با وجود سمی بودن این ماده در مقدار زیاد، کلر در ساختار نمک طعام نیز موجود بوده و مقداری از آن در اتمسفر نیز یافت می‌شود.

کاربردهای کلر

کلر به‌عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده، گندزدا، میکروب‌کش و آفت‌کش در انواع تصفیه آب و فاضلاب‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین فروش کلر و استفاده از این ماده در صنایع مختلف دیگری نیز مرسوم است که در ادامه به مواردی از آن‌ها اشاره شده است:

مزایای استفاده از کلر

اگرچه استفاده زیاد از کلر خالص بسیار خطرناک است، اما بسیاری از افراد از این ماده و مشتقاتش جهت تمیزکاری‌های روزمره خود استفاده می‌کنند. این ماده به‌عنوان یکی از قابل‌دسترس‌ترین و ارزان‌ترین مواد شیمیایی، از مزایای خاصی برخوردار است که اینک به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

تولید کلر

کلر به سه صورت جامد، مایع و گاز یافت می‌شود. اما این ماده به ‌صورت خالص در طبیعت وجود نداشته و جهت تولید کلر خالص، باید جریان برق را از محلول نمک طعام عبور داد. این روش یکی از ارزان‌ترین روش‌های تولید کلر خالص است. اما روش دیگری به نام روش شیمیایی نیز وجود دارد که نسبت به روش قبلی، سریع‌تر بوده و حجم بیشتری از کلر را در زمان کمتری تولید خواهد کرد.

در روش شیمیایی، محلول سدیم کلرید را الکترولیز کرده و کلرید موجود در آن را از سدیم جدا می‌کنند. سپس سدیم رسوب شده با آب فعال شده و کلر خالص به دست می‌آید. این روش به علت گران بودن و مصرف بالای انرژی، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همان‌طور که گفته شد کلر به سه شکل جامد، مایع و گاز در طبیعت یافت می‌شود که هرکدام خواص مختص به خود را دارند. از کلر جامد که پودری شکل است، برای ضدعفونی و گندزدایی استفاده می‌شود. گاز کلر نیز که به ‌صورت کپسول‌های گاز در بازار موجود است، جهت ضدعفونی حوضچه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلر مایع رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین شکل کلر است که اغلب جهت گندزدایی آب استخرهای شنا استفاده شده و از طریق پمپ به ‌آرامی وارد آب این استخرها می‌شود. فروش کلر مایع و جابه‌جایی آن با استفاده از تانکرهای مخصوص و درون استوانه‌های آهنی صورت گرفته و تنها ایراد این شکل از کلر، از دست ‌دادن خواص پاک‌کنندگی در کوتاه‌مدت و دشواری نگهداری از آن است.

نکات ایمنی که باید هنگام استفاده از کلر رعایت شوند

کلر به‌عنوان نوعی ماده شیمیایی، در صورت مصرف به میزان بالا ممکن است سمی بوده و حتی استنشاق آن باعث مرگ شود؛ لذا رعایت کردن تعدادی از نکات ایمنی جهت حفظ سلامتی و کاهش مضرات این ماده از ضروریات است. این نکات ایمنی به شرح زیر است:

استفاده از کلر در تصفیه آب

منابع آبی که توسط انسان‌ها مورد استفاده قرار گرفته و تصفیه می‌شوند، از آب‌های زیرزمینی، آب باران، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها تامین می‌شوند. این نوع آب‌ها تمیز نبوده و مناسب شرب و مصارف خانگی و شست‌وشو نیستند؛ لذا نیاز به روشی مناسب جهت پاکسازی و گندزدایی این آب‌ها، در همه صنایع مرتبط با منابع آب طبیعی احساس می‌شود.

یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین این روش‌ها، استفاده از کلر است. کارخانه‌های گوناگون شیمیایی با فروش کلر به شرکت‌های تصفیه آب خانگی، فاضلاب‌های شهری و کشاورزی، سود بسیاری را از آنِ خود می‌کنند. استفاده از کلر مایع به علت خاصیت گندزدایی بالا و عدم ایجاد بو و طعم نامطبوع در آب از دو شکل جامد و گاز آن رایج‌تر است.

استفاده و فروش کلر مایع یا آب ژاول در صنایعی مانند تولید محصولات نفتی، تولید قارچ و همچنین تصفیه آب‌های آشامیدنی و آب فاضلاب‌ها و از بین ‌بردن باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در این آب‌ها که ضایعات تنفسی و پوستی فراوانی را به بار خواهند آورد، تنها پاره‌ای از کاربردهای این ماده است.

یکی دیگر از کاربردهای این ماده، تصفیه آب‌های چاه و فاضلابی است که از فاضلاب‌های شهری، کشاورزی، قالی‌شویی و دیگر صنایع مانند برخی کارخانه‌ها ایجاد می‌شود. استفاده از محلول هیپوکلریت سدیم در تصفیه این‌گونه فاضلاب‌ها، باعث از بین ‌رفتن بوی زننده آب چاه و حوضچه‌های مختص به تصفیه فاضلاب شده و باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در این آب ها را از بین خواهد برد.

قیمت کلر

خرید و فروش کلر به‌عنوان یکی از صنایع پرکاربرد شیمیایی در بازار، با توجه‌ به درجه خلوص این ماده صورت گرفته و این درجه خلوص با توجه ‌به خاصیت گندزدایی ماده بین 15 تا 19 در نظر گرفته می‌شود. قیمت فروش کلر به این صورت است که هر یک کیلوگرم پودر کلر که جامد است، حدود 100000 تومان و هر یک گالن بیست لیتری کلر مایع، حدود 120000 تومان است. کلر گازی نیز به ‌صورت کپسولی در بازار عرضه شده و نرخ ثابتی برای آن وجود نداشته و هر مغازه‌ای قیمت مختص به خود دارد.

نتیجه‌گیری

فروش کلر و استفاده از این ماده در صنایع گوناگون جهت ضدعفونی و گندزدایی، یکی از معمول‌ترین روش‌های انجام این کار است. کلر مایع با توجه ‌به کمتر بودن بو و طعم نامطبوع و عدم ایجاد تغییر در ظاهر آب، از محبوبیت بیشتری نسبت به کلر گازی و جامد در تصفیه آب‌های آشامیدنی، استخرها و فاضلاب‌ها برخوردار بوده و به‌ صورت محلول‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هرچند که این ماده در طبیعت و در مواد غذایی ما به‌وفور یافت می‌شود، اما استفاده از این ماده هنگام پاکسازی موارد مختلف با رعایت نکات ایمنی ممکن بوده و در صورت عدم رعایت این نکات، ضایعات جبران‌ناپذیری به بار خواهد آمد.

فروش کلر
فروش کلر

آیا قصد خرید کلر مرغوب را دارید و آشنایی در مورد این محصول ندارید؟

کلر Chlorine) عنصر شیمیایی با عدد اتمی ۱۷ و نماد Cl است.

کلر در فرم عنصری خود (Cl2) تحت شرایط استاندارد، کلرید،اکسیدکننده قوی است که برای سفید سازی پارچه‌ها و به عنوان ضد عفونی‌کننده رایج در 

استخرهای شنا برای تمیزی و بهداشت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ِ کلر دو و نیم مرتبه از هوا سنگین تر، دارای بوی بسیار بد و خفه‌کننده و بسیار سمی است.

کلر به عنوان بخشی ازنمکهای طعام و ترکیبات دیگر به

مقدار زیادی در طبیعت و لزوماً در بیشتر جانداران وجود دارد. گاهی در اتمسفر فوقانی ترکیبات کلرداری مانندکلروفلوئوروکربن وجود دارند که در تخریب لایه اوزون موثرند.

کلر عنصر شیمیایی مهمی در تصفیه آب، مواد گندزدا در سفیدکننده و نیز در گاز خردل به‌شمار می‌رود. همچنین کلر در ساخت طیف وسیعی از اقلام روزمره کاربرد دارد.

برای از بین بردن باکتری و سایر میکروبهای موجود در ذخائر آب آشامیدنی بکار می‌رود.

امروزه حتی به ذخائر کوچک آب همواره کلر افزوده می‌گردد.

در تولید محصولات کاغذی، مواد ضد عفونی‌کننده، رنگدانه‌ها، مواد غذائی،

 حشره کشها، رنگها، فراورده‌های نفتی، پلاستیک، دارو، منسوجات، حلالها و محصولات مصرفی بسیار زیاد دیگری کاربرد دارد.

در ترکیبات آلی درصورتیکه کلر جایگزین هیدروژن شود «لاستیک مصنوعی»

اغلب باعث ایجاد خصوصیات مورد نیاز در این ترکیبات می‌گردد

لذا در ترکیب آلی از این عنصر به عنوان عامل اکسیدکننده و جانشین، به‌طور گسترده استفاده می‌گردد.

سایر موارد کاربرد کلر در تولید کلراتها، کلروفرم، تتراکلرید کربن و در استخراج برم می‌باشد.

هشدار:

کلر موجب تحریک دستگاه تنفسی شده و در حالت گازی باعث تورم غشای مخاطی و

در حالت مایع موجب سوختگی پوست می‌شود. مقدار ۳٫۵ppm آن لازم است تا به عنوان بویی

متمایز شناخته شود و مقدار ppm۱۰۰۰ آن کشنده است.

به همین علت در طول جنگ جهانی اول کلر یکی از گازهایی بود که به عنوان گاز جنگی مورد استفاده قرار گرفت.

مواجهه با این گاز نباید از ۰٫۵ppm فراتر رود (با میانگین وزنی زمان ۸ ساعت –۴۰ ساعت در هفته).

مواجهه شدید با مقدار زیاد کلر غلیظ (اما نه مقدار کشنده) می‌تواند باعث ادم ریه یا آب آوردن آن

که وضعیتی بسیار ناگوار است گردد. تماس دائم با مقادیر کم آن ریه‌ها را ضعیف کرده و آسیب‌پذیری ریه‌ها را در برابر بیماریهای دیگر افزایش می‌دهد.

در صورت مخلوط شدن مواد سفیدکننده با آمونیاک، اوره و سایر محصولات شوینده،

احتمال تولید گازهای سمی وجود دارد.

این گازها حاوی مخلوطی از گاز کلر و تری کلرید نیتروژن هستند؛ بنابراین باید از چنین ترکیبی اجتناب کرد.

شماره های تماس جهت خرید محصول کلر

حمیدرضاصالحی

026-34303648

0912-4244434

0935-2599959

کلمات مرتبط با فروش کلر :
قیمت کلر هندی , فروش کلر آمریکایی , مقدار تزریق کلر برای آب شرب ,  کلر , قیمت و  کلر ایرانی , قیمت کلر هندی و خرید کلر ایرانی , فروش عمده کلر و خرید کلر , انواع کلر , کاربرد کلر , فروش کلر آمریکایی ,  قیمت کلر ایرانی , کلر ژاپنی, فروش عمده کلر ایرانی , ژاپنی , هندی , آمریکایی انواع کلز . طریقه تزریق کلر, خرید کلر , کلر چیست , عوارض کلر , رنگ بری از طریق کلر